Florbal

TSK Florbalki CUP 2014

V Trenčíne dňa 1.12.2014 sa stala udalosť, ktorá sa zapíše v okrese Prievidza do histórie športových výsledkov veľmi výrazným písmom. Naši florbalisti reprezentovali školu, ale tiež okres Prievidza vo florbale na veľmi prestížnom turnaji "TSK FLORBALKI CUP 2014", ktorý bol organizovaný pod záštitou poslanca národnej rady SR a bývalého ministra obrany SR,  Ing. Jaroslavom Baškom. Turnaju pridávala na vážnosti účasť výborných florbalistov a stretli sa aj reprezentanti SR.

Avšak, aj my sme vytvorili veľmi silný tím, ktorý dokázal odolávať a konkurovať tým najlepším. Dokonca naši florbalisti ukázali, že nie sú len silným súperom, ale že je to tím s veľkými osobnosťami, čo potvrdili vo finálovom zápase proti Trenčínu. Napriek tomu, že skóre počas finálového zápasu bolo veľmi demotivujúce pre našich chalanov (prehrávali sme 1:3), nebolo počuť v tíme, že by to niekto chcel vzdať. Práve naopak, podarilo sa nám motivovať hráčov do takej miery, že sme úplne zmenili systém hry a podlomili sme súpera. Ten už nevedel nájsť spôsob, ako zdolať našu taktiku a v priebehu pár minút sa nám podarilo obrátiť skóre z 1:3 na 4:3. Zlatým klincom programu bolo posledných 9 sekúnd zápasu, kedy hráč z Trenčína stál priamo, bez ohrozenia z našej strany, pred brankárom a strielal na našu bránu. Vtedy Richard v bráne ukázal svoju psychickú odolnosť a svojou prefosionalitou uhasil posledný plameň nádeje Trenčína. Doteraz pokladám tento jeho zákrok za víťazný a to z toho dôvodu, že Trenčínu stačilo uhrať remízu (skóre zápasov hralo v ich prospech).

Chalani nezaváhali ani v jednom zápase čo potvrdzujú výsledky zápasov: Prievidza- Dubnica nad Váhom (3:2), Prievidza- Partizánske (4:1), Prievidza- Trenčín (4:3).

Na turnaji sa nám veľmi darilo. Okrem toho, že Prievidza získala prvenstvo v turnaji, získali sme aj ocenenie "Najlepší brankár turnaja", ktorým sa stal Richard Nguyen Xuan.

Vďaka patrí celému tímu, ktorý tvorili: Richard Nguyen Xuan, Andrej Strohner, Erik Takacs, Marek Križan, Boris Balík, Dominik Strečanský, Igor Kotian, Michal Križan, Erik Uhliar, Martin Lukáči, Radoslav Urík, a Lukáš Poliak

Chalanom GRATULUJEM a veľmi pekne ĎAKUJEM za vzornú reprezentáciu!